Novinky
Ponuka eshopu

Výber v eshope pozostáva z 18 rôznych haldex čerpadiel,10 rôznych haldex filtrov, 4 certifikovaných hydraulických haldex olejov a ďalších súčastí zadného pohonu vozidiel.


Zásielkovňa - Packeta.com

Od februára 2021 je možné si v našom eshope vybrať ako druh dopravy cez Zásielkovňu, v zahraničí známu ako "Packeta.com", ktorá ponúka pri zvolení výdajného miesta rýchlu a cenovo prijateľnú prepravu Vašich objednávok.


Rozšírenie eshopu

Odo dňa 10.1.2021 bude eshop otvorený aj pre zákazníkov z Maďarska. Doprava tovaru bude zabezpečená cez Slovenskú a Maďarskú poštu, platby budú možné na dobierku alebo bankovým prevodom. Doba dodania do Maďarska sa bude pohybovať 2-4 pracovných dní.


Spustenie eshopu 4x4 Parte

Oficiálne spustenie nášho eshopu na Slovensku a Česku.

O nás

4x4 Parte je elektronický obchod, tzv. eshop, ktorý sa venuje predaju náhradných dielov pre automobily vybavené medzinápravovou spojkou Haldex. V našom portfóliu nájdete len originálne diely od firmy Borgwarner, ktorá je od roku 2011 oficiálnym výrobcom a dodávateľom. Našou snahou je ponúkať kvalitné produkty za výhodné ceny a vždy vyjsť v ústrety našim zákazníkom.

Čo je medzinápravová spojka Haldex? 

Je to elektrohydraulický systém riadenia pohonu vozidla, ktorý zabezpečuje prenos trakčnej sily na zadnú nápravu. Pracuje, teda posiela výkon na zadné kolesá v prípade, že predná náprava stráca adhéziu s jazdným povrchom a teda zabezpečuje stabilitu a lepšiu ovládateľnosť vozidla. Haldex je švédska spoločnosť, ktorá tento systém pohonu vynašla a dala mu podľa svojho mena aj názov. Ako už bolo spomenuté americká spoločnosť Borgwarner v roku 2011 prebrala výrobu týchto systémov od firmy Haldex a takisto aj výrobu náhradných dielov.

K dnešnému dňu bolo vyhotovených viacero generácii haldexových systémov zaradených celkovo do 5 generácii. Prvá generácia bola uvedená na trh v roku 1998 a bola montovaná do vozidiel Audi TT, S3 a VW Golf IV. Neskôr samozrejme dostali tento typ pohonu aj ďalšie vozidlá so známeho koncernu VW. Okrem tohto koncernu môžeme haldex systém nájsť aj vo vozidlách značky Volvo, Land Rover, Opel, Saab, Ford...

Čo sa nachádza v portfóliu nášho eshopu?

 V portfóliu eshopu 4x4 Parte sa nachádzajú hydraulické čerpadlá pre všetky existujúce generácie haldex systémov, taktiež aj filtre a oleje pre tieto systémy, riadiace prvky a opravné sady.

Eshop je prevádzkovaný samostatne zárobkovo činnou osobou (SZČO), ktorá nie je platcom DPH.